Největší města ve Švédsku

Největším městem Švédska co do počtu obyvatel je švédské hlavní město Stockholm, jenž má skoro milión obyvatel, pokud počítáme jen samotný Stockholm. Ve Stockholmské městské oblasti žije přes 1,6 miliónu lidí. Celá Stockholmská metropolitní oblast má pak 2 391 990 obyvatel. Druhým největším (nejlidnatějším) městem ve Švédsku je Göteborg, kde žije více než půl miliónu lidí. Třetím největším švédským městem je Malmö. Více než sto tisíc obyvatel má devět švédských měst, kromě zmíněných ještě Uppsala, Västerås, -Orebro, Linköping, Helsingborg a Jönköping.
Pokračování →

Největší města v Norsku

Největším městem Norska co do počtu obyvatel je norské hlavní město Oslo, jenž má více než 693 000 obyvatel. Druhým největším (nejlidnatějším) městem v Norsku je Bergen, kde žije více než dvě stě osmdesát tisíc lidí. Třetím největším norským městem je Trondheim, který tím patří mezi tři norská města, která mají více než dvě stě tisíc obyvatel. Více než sto tisíc obyvatel má sedm norských měst, kromě zmíněných ještě Stavanger, Kristiansand, Sandvika, a Drammen.
Pokračování →

Největší města ve Finsku

Největším městem Finska co do počtu obyvatel je finské hlavní město Helsinky, jenž má více než 657 000 obyvatel. Druhým největším (nejlidnatějším) městem ve Finsku je Espoo, kde žije skoro tři sta tisíc lidí. Třetím největším finským městem je Tampere. Více než dvě stě tisíc obyvatel má pět finských měst, jsou jimi Helsinky, Espoo, Tampere, Vantaa a Oulu. Více než sto tisíc obyvatel má devět finských měst, kromě zmíněných ještě Turku, Jyväskylä, Kuopio a Lahti.
Pokračování →

Největší města v Dánsku

Největším městem Dánska co do počtu obyvatel je dánské hlavní město Kodaň, jenž má takřka osm set tisíc obyvatel. Druhým největším (nejlidnatějším) městem v Dánsku je Aarhus, kde žije více než dvě stě osmdesát tisíc lidí. Třetím největším dánským městem je Odense, který má více než sto osmdesát tisíc obyvatel. Více než sto tisíc obyvatel mají čtyři dánská města, kromě zmíněných Kodaně, Aarhusu a Odense pak ještě Aalborg.
Pokračování →

Největší města na Faerských ostrovech

Největším městem Faerských ostrovů co do počtu obyvatel je faerské hlavní město Tórshavn, jehož počet obyvatel překračuje třináct tisíc a je také jediným faerským městem, které má více než deset tisíc obyvatel. Druhým největším (nejlidnatějším) městem na Faerských ostrovech je Klaksvík, kde žije více než čtyři tisíce lidí. Třetím největším faerským městem je Hoyvík, který je jedním ze tří faerských měst, která mají více než dva tisíce obyvatel.
Pokračování →

Největší města Grónska

Největším městem Grónska co do počtu obyvatel je grónské hlavní město Nuuk, jehož počet obyvatel překračuje osmnáct tisíc a je také jediným grónským městem, které má více než deset tisíc obyvatel. Druhým největším (nejlidnatějším) městem v Grónsku je Sisimiut, kde žije více než pět tisíc lidí. Třetím největším grónským městem je Ilulissat, kde žije více než čtyři tisíce obyvatel. Jen pět grónských měst má více než tři tisíce obyvatel.
Pokračování →

Největší města na Islandu

Největším městem Islandu co do počtu obyvatel je islandské hlavní město Reykjavík, jehož počet obyvatel překračuje sto tisíc a je také jediným islandským městem, které má více než sto tisíc obyvatel. Druhým největším (nejlidnatějším) městem na Islandu je Kópavogur, kde žije více než třicet tisíc lidí. Třetím největším islandským městem je Hafnarfjörður, který má více než dvacet šest tisíc obyvatel a je tak jedním ze tří islandských měst, která mají více než dvacet tisíc obyvatel.
Pokračování →