Průvodce pro švédský Lund ke stažení zdarma

Prohlédněte si stručný průvodce švédským městem Lund, který najdete online i ke stažení zdarma ve formátu PDF. Najdete v něm informace o Lundu, seznam památek a zajímavostí, které musíte v Lundu vidět, informace o dopravě v Lundu a další informace užitečné pro vaši cestu do Lundu.
Průvodce Lundem online
Průvodce Lundem ke stažení zdarma

Průvodce pro Malmö ke stažení zdarma

Prohlédněte si stručný průvodce jihošvédským městem Malmö, který najdete online i ke stažení zdarma ve formátu PDF. Najdete v něm informace o Malmö, seznam památek a zajímavostí, které musíte v Malmö vidět, informace o dopravě v Malmö a další informace užitečné pro vaši cestu do Malmö.
Průvodce městem Malmö online
Průvodce městem Malmö ke stažení zdarma

Průvodce pro Stockholm ke stažení zdarma

Prohlédněte si stručný průvodce Stockholmem, který najdete online i ke stažení zdarma ve formátu PDF. Najdete v něm informace o Stockholmu, seznam památek a zajímavostí, které musíte ve Stockholmu vidět, informace o dopravě ve Stockholmu a další informace užitečné pro vaši cestu do Stockholmu.
Průvodce Stockholmem online
Průvodce Stockholmem ke stažení zdarma

Průvodce pro Ystad ke stažení zdarma

Prohlédněte si stručný průvodce Ystadem, který najdete online i ke stažení zdarma ve formátu PDF. Najdete v něm informace o Ystadu, seznam památek a zajímavostí, které musíte v Ystadu vidět, informace o dopravě v Ystadu a další informace užitečné pro vaši cestu do Ystadu.
Průvodce Ystadem online
Průvodce Ystadem ke stažení zdarma

Domény nejvyššího řádu (TLD) Severských států

Doména nejvyššího řádu (TLD) je internetová doména na nejvyšší úrovni. Domény nejvyššího řádu jsou pevně stanoveny internetovou standardizační organizací IANA. Existují národní domény nejvyššího řádu (ccTLD). Ty sdružují všechny domény jednoho státu. Jejich název je dvoupísmenný, Česká republika má národní doménu .cz, slovensko národní doménu .sk.

Národní domény nejvyššího řádu Severských států
Dánsko .dk
Finsko .fi
Island .is
Norsko .no
Švédsko .se
Alandy .ax
Faerské ostrovy .fo
Grónsko .gl

K Severským státům se váží i dvě nepoužívané domény nejvyššího řádu (ccTLD), a to
.bv – norské závislé území Bouvetův ostrov
.sj – norské závislé území Svalbard (Špicberky) a Jan Mayen

Mezinárodní kódy států pro Severské země

Kódy zemí jsou krátké abecední nebo číselné zeměpisné kódy (geokódy) vytvořené k zastupování zemí a závislých oblastí a pro použití při zpracování dat a komunikaci. K tomu bylo vyvinuto několik různých systémů. Nejčastěji používaným systém je systém ISO 3166-1.

Tento standard definuje tři různé kódy pro každou oblast, a to dvoupísmenný systém (ISO 3166-1 alpha-2), trojpísmenný systém (ISO 3166-1 alpha-3) a trojciferný systém (ISO 3166-1 numeric).
Pokračování →

Mezinárodní poznávací značky (MPZ) Severských států

Mezinárodní poznávací značka (MPZ) nebo také rozlišovací značka státu, nebo mezinárodní rozlišovací značka je označení státu, případně autonomního území, ve kterém bylo registrováno motorové vozidlo, které je danou značkou označeno. Tato mezinárodní poznávací značka je doplňkem státní poznávací značky (registrační značky) silničního motorového vozidla nebo přípojného vozidla. Obě značky spolu tak zaručují jednoznačnou celosvětovou identifikaci vozidla.
Pokračování →

MPZ Švédska

Mezinárodní poznávací značka (MPZ) nebo také rozlišovací značka státu, nebo mezinárodní rozlišovací značka je označení státu (v tomto případě Švédska), ve kterém bylo registrováno motorové vozidlo, které je danou značkou označeno. Tato mezinárodní poznávací značka Švédska je doplňkem švédské státní poznávací značky (registrační značky) silničního motorového vozidla nebo přípojného vozidla. Obě značky spolu tak zaručují jednoznačnou celosvětovou identifikaci vozidla.

Každý stát má přidělenu vlastní rozlišovací značku státu (mezinárodní poznávací značku). Tato značka se skládá z jednoho až čtyř písmen, přičemž tato písmena musí být provedena černou barvou na bílém podkladě, který má tvar elipsy. Avšak například platí, že v rámci Evropského hospodářského prostoru nemusí být MPZ členských států umístěna na vozidle, pokud je vozidlo vybaveno registrační značkou s modrým pruhem EU vydanou správními orgány.

Mezinárodní poznávací značka (MPZ) Švédska je S. Švédsko používá tuto MPZ od roku 1911.